Olejki eteryczne to podstawa aromaterapii, która pozwala ukoić nerwy, odprężyć się, a przy okazji poprawia nastrój czystą przyjemnością zapachów. Dostępne w naszym sklepie olejki eteryczne wykazują doskonały wpływ na cały organizm i dają możliwość stosowania w celach tak zdrowotnych, jak i relaksacyjnych. Możliwość wyboru zapachu najlepiej celującego w indywidualny gust zwiększy efekt działania aromaterapii!

Olejki eteryczne

Olejki eteryczne ich właściwości

Olejki eteryczne, bez względu na swój skład, mają szereg jednakowych właściwości. Oferowane olejki eteryczne,  ze względu na wyjątkowy skład, wykazują jeszcze silniejsze działanie. Przede wszystkim ułatwiają oddychanie. Docierając do układu oddechowego, rozluźniają i pomagają udrożnić nozdrza. W ten sposób pomagają zarówno w problemach z katarem, jak i w dusznościach na tle stresowym. Łagodne zapachy koją nerwy, odprężają ciało i ułatwiają przywrócenie stanu harmonii. Poza tym mogą sprzyjać łagodzeniu bólu, szczególnie mięśniowego. Wykorzystywane w odpowiednim roztworze wodnym, mogą być nakładane bezpośrednio na ciało i wmasowywane w skórę. Wybrane zapachy mogą też wzmagać ogólną odporność organizmu.

Jak stosować olejki eteryczne?

Tak samo jak stosujesz wszystkie inne olejki eteryczne, tak też używaj tych konopnych. Dla lepszego samopoczucia możesz stosować zawsze, kiedy potrzebujesz uspokojenia. Możesz wąchać je wprost z buteleczki, lecz zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wlanie ich do kominka zapachowego i ogrzanie świeczką. Dzięki temu zapach równomiernie zmiesza się z powietrzem i wypełni całe pomieszczenie. Świetnym rozwiązaniem jest też dodanie kilku kropel do gorącej kąpieli. W ten sposób warto wykorzystywać olejki eteryczne w razie gorszego samopoczucia lub przeziębienia. Poza tym, że olejki eteryczne sprawdzą się jako element odpoczynku i regeneracji, to pomogą też w szybszym zaśnięciu. Wąchane przed snem, ukoją nerwy i wspomogą w głębokim śnie aż do rana.

Olejki eteryczne w sklepie konopniterapeuci.pl

W sklepie konopniterapeuci.pl oferujemy olejki eteryczne o naturalnym, a do tego oryginalnym składzie. Różne opcje zapachowe zawierają odmienne nuty roślinne, głównie owocowe. Dzięki temu możesz wybrać zapach, który najbardziej Ci odpowiada, pieszcząc zmysły i wprawiając w dobry nastrój. Niemniej olejki eteryczne zawierające wyciągi z mięty czy eukaliptusa w dużym stopniu przyczyniają się nie tylko do odprężenia, ale też udrożnienia układu oddechowego. Sięgnij po nie, jeśli zmagasz się z katarem lub masz problemy z uregulowaniem oddechu. Mając problem z wyborem konkretnego produktu - zapytaj, a z pewnością pomożemy Ci znaleźć olejek spełniający Twoje oczekiwania.

Olejki eteryczne - moc aromaterapii

Olejki eteryczne były znane już w starożytności. Pierwsze doniesienia o ich istnieniu pochodzą ze Starożytnego Egiptu, choć wiadomo, że były one obecne również w Indiach, czy Macedonii. Choć olejki są wykorzystywane od tysiącleci to ich popularność rośnie z roku na rok. Olejek eteryczny, w tym także olejki eteryczne , posiadają naturalne esencje, dzięki którym można osiągnąć stan błogiego relaksu, odpoczynku, uspokojenia. Jest to także wsparcie w różnego typu dolegliwościach, a nawet stanach depresyjnych. Dzięki olejkom uporasz się z bólem głowy, bezsennością, czy stresem. Olejki można rozprowadzać w powietrzu, podawać miejscowo na skórę. Tak dobroczynny wpływ to wynik posiadanych przez dany olejek, np. olejek eteryczny , właściwości. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl