Coraz częstsze w naszej diecie probiotyki to nic innego, jak żywe kultury bakterii i drożdże, które wspomagają odbudowę flory bakteryjnej. W naszym sklepie znajdziesz probiotyki sprawdzonych producentów, oparte na naturalnych substancjach dobrze przyswajalnych przez ludzki organizm. Stawiamy na wysoką jakość naszych produktów, dlatego możesz mieć pewność, że wszystkie proponowane preparaty posiadają stosowne certyfikaty potwierdzające ich właściwości. Zarówno probiotyki, jak i pozostałe produkty z naszej oferty mają na celu pomóc Ci w uzyskaniu równowagi i dobrego samopoczucia. Sięgając po odpowiednie preparaty, masz szansę na stałe zmienić tryb życia na zdrowszy!

Kiedy i kto powinien stosować probiotyki?

Jako że probiotyki są niezbędne do prawidłowego trawienia, to ich spożycie jest zalecane przede wszystkim osobom uskarżającym się na problemy żołądkowe i jelitowe. Warto po nie sięgnąć przy dolegliwościach takich, jak biegunka, wymioty, zaparcie, infekcje, ale też choroby, np. zespół jelita drażliwego, choroba Crohna, inne choroby jelit. Są też nieocenione przy zatruciach. Prewencyjnie zaleca się przyjmować probiotyki podczas antybiotykoterapii, która może wyniszczać naturalną florę bakteryjną. Część probiotyków jest pomocna przy leczeniu i zapobieganiu infekcji intymnych oraz infekcji dróg moczowych. Ponadto probiotyki bywają przydatne podczas leczenia alergii i uczuleń różnego typu. Co ważne, probiotyki można podawać także dzieciom.

Jak stosować probiotyki?

Zasady stosowania probiotyków zależą od konkretnego specyfiku. Jeśli zostały polecone przez lekarza prowadzącego leczenie konkretnego schorzenia, to on ustala częstotliwość i porę ich przyjmowania. Jeśli jednak samodzielnie sięgasz po probiotyki, to stosuj się do wskazań widocznych na ulotce lub opakowaniu. Najczęściej nie ma znaczenia pora spożycia probiotyku, choć zakłada się, że najlepiej przyjmować je tuż przed lub po jedzeniu. Poza tym dobrym rozwiązaniem jest spożycie go wraz z mlecznym dodatkiem, np. popicie mlekiem lub zjedzenie jogurtu. Wynika to z łagodzących właściwości mleka, które obniża kwasowość żołądka. Tym samym przetwory mleczne mogą wspomagać działanie probiotyków.

Probiotyki w sklepie konopniterapeuci.pl

W sklepie konopniterapeuci.pl znajdziesz probiotyki od sprawdzonych producentów. Ich wysoka jakość przekłada się na skuteczne działanie. W zależności od potrzeb i preferencji żywieniowych możesz wybrać probiotyki pochodzenia wyłącznie roślinnego lub także te ze składnikami pochodzenia zwierzęcego. Produkty są dostępne w opakowaniach różnej wielkości, co dodatkowo umożliwia wybór dokładnie takiej ilości, jaka jest Ci potrzebna. Poszczególne preparaty sprawdzają się przy nieco innych objawach, dlatego warto poważnie rozważyć zakup. Jeśli nie masz pewności, które probiotyki są dla Ciebie odpowiednie, z pewnością pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl